ASİL YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ
Rabia Güreli BAKICI
Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı

1970 yılında İstanbul’da doğdu. 1989 yılında Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi ardından 1994 yılında  İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden, 2022 yılında İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu.

1992-2002 yılları arasında yurtiçinde ve yurtdışında proje koordinatörü ve ortak olarak  bir çok firma ve organizasyonda görev aldı.  Uluslararası ve ulusal büyük ölçekli kongre, özel etkinlik ve projelerin planlama ve uygulamalarını gerçekleştirdi.

2002 yılından beri İKON Turizm , IKON Fuarcılık ve Çağdaş İstanbul firmalarının Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevini üstlenmiştir.  Çağdaş İstanbul Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı kurucusu ve Aralık  Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Güreli aynı zamanda Contemporary Istanbul, CI Bloom  ve STEP Istanbul Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. IWF Turkey (International Women’s Forum) ve OMM - Odunpazarı Modern Sanat Vakfı danışma kurulu üyesidir. Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Dilşat ARPACIOĞLU
Biriz Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1970 Gaziantepte doğdu. İlk ve orta eğitimini Ankara da tamamladı. 1993 yılında Gazi Üniversitesi İİBF, Maliye Bölümünden mezun oldu.

Bankacılık kariyerine TAIB Özel Bankacılık Bölümünde başladı. Daha sonra Interbank yatırım bankacılığında ve 2004 yılına kadar da Dışbank’ın yatırım bankacılığı kuruluşunda , Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. 2011 yılında Tırtıl Çocuk Kitapevini kurup 2016 yılındaki satışına kadar yönetiminde bulundu. 2017 yılında seçim güvenliğine katkıda bulunmak amacıyla Sensiz Olmaz hareketini kurdu ve başkanlığını yaptı. Daha sonra 2019 yerel seçimlerinde yine seçim güvenliğine katkı amacıyla İstanbul Gönüllülerinin kurulmasına öncülük etti ve 2021 Eylül ayına kadar Genel Koordinatör vazifesini yürüttü.

Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu üyesidir.

Bedriye Işın YILDIRIM
Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Genel Sekreteri

1965 yolunda Hatay’ın Dörtyol ilçesinde doğdu. Orta ve lise eğitimini A.A.A Lisesi’nde tamamladı. Ankara Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. 1988 tarihinde serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Eş zamanlı Hydra A.Ş. kurucu ortağı olarak Avrupa Birliği projelerinde yer aldı. Ticaret hukuku ve Aile hukukunda gerek bilirkişilik, gerekse uzman avukat aynı zaman da eğitmen olarak çalıştı.

2019 - 2022 tarihleri arasında Türk Kadınlar Birliği ile yine Business Profession Womens Dernekleri’ nde yönetici ve üye olarak görev yaptı. 2019-2022 tarihleri arasında Ankara Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde eğitimler verdi. Bir çok fuar ve karma serginin yanı sıra 2002 yılında Galeri Soyut (Atık Sanat Olunca ), 2022 Nurol sanat galerisinde (Ben Geçerken)ismi ile 2.kişisel sergisini açtı ve yine aynı adlı kitabı 2022 de yayınlandı.. Hukuk hayatı ve sanat hayatını birleştirmek amaçlı ofislerini sanat galerisi şeklinde düzenleyip ‘Duruşma Arası Sanat Molası’ etkinliklerini düzenlemeye başladı ve bu projenin Barolar nezdinde gelişmesini sağlayarak genç sanatçılara destek vermeye ve yine uzmanlık alanlarında Avukat ve Arabulucu olarak çalışmaya devam etmekte olup Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu üyesidir.

Betül Ebru EDİN
Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Saymanı

İstanbul Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ebru Dildar Edin, 1993 yılında iş hayatına atıldı. 1997’de Garanti Bankası Kurumsal Bankacılık Birimi’ne katılan Edin 1999’da Proje Finansmanı Birimi’nin kuruluşunda yer aldı. 2009’da Kurumsal ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Edin, 2012-2022 yıılları arasında Sürdürülebilirlik Ekibinin koordinasyonunu da üstlendi.

Bankacılık ve işletmecilik dallarında 29 yıl iş tecrübesi olan Edin, Kurumsal Bankacılık, Global Piyasalar, Nakit Yönetimi ve Finansal Kurumlar, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Strateji, Analiz ve Koordinasyon, Yatırım Bankacılığı ve Finansmanı ve Sürdürülebilirlik alanlarından sorumlu oldu.

Ebru Dildar Edin hâlihazırda İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Bu görevin yanı sıra İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Yüzde 30 Kulübü Yönetim Kurulu görevlerini devam ettirmektedir. Aynı zamanda İstanbul Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesidir

İpek Sevim YÖNDER
Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında İstanbul'da doğan İpek S. Yönder, 1996 senesinde St.George Avusturya Lisesi'nden ardından Textile Technologies ve International Business diplomaları ile 2000 senesinde Philadephia University'den mezun oldu.

Amerika’da başlayan iş hayatının ilk 10 senesi boyunca New York ve İstanbul’da bir çok tekstil firması ve üreticisinde yönetici ve danışman olarak görev aldı.

2011 senesinde Dorimu Giyim Sanayi ve Ticaret AŞ. şirketinin kurucu ortaklarından olan Yönder, 2019 senesinde hisselerini devredene kadar, Dorimu Giyim bünyesi altında Fransız Jacadi Paris çocuk mağazalarının Türkiye’deki yönetici ortağı olarak görev yaptı.

2020 senesinde Amerika’da bulunan IFM /FMCA’den aldığı Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu eğitimi ile seminerler ve özel koçluk seansları vermektedir. 

GİT Girişim İnşaat Ticaret AŞ.’nin yönetim kurulu üyesi ve Rüştü Akın Vakfı’nın mütevelli heyeti üyesidir. 

Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve saymanıdır.

Ayça AYTAÇ
Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olan Ayça Aytaç, İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Ardından pazarlama iletişimi sektöründe 20 yıl çalıştı ve bu süreçte çeşitli üniversitelerde eğitimler verdi.

PCC ünvanlı ve MYK Belgeli Profesyonel Koç olan Aytaç, 800 saatin üstünde koçluk deneyimine sahiptir. YeniBirLider Derneği’nin LEAD21 Fellowship Programı’nın Koçluk Sürecini tasarladı. 2018’den beri Ayça Aytaç Coaching Eğitim Koçluk ve Danışmanlık isimli şirketinin çatısı altında, gençlerin bireysel kariyer planlama süreci, koçluk ve danışmanlıkla birlikte bireylere ve kurumlara yönelik eğitim, seminer ve atölye çalışmaları ile insanların hayatlarına dokunmaktadır.

SenOlDiye Koçluk Platformunun kurucu üyeleri arasında olup Danışma Kurulu’nda çalışmaktadır. Sürdürülebilir Kentsel Kalkınma Derneği ile Biriz Dayanışma Derneği kurucu üyelerinden olup aynı zamanda Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır.

Ebru DEMİRHAN
Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi

1972 yılında Ankara’da doğdu. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve milletlerarası hukuk anabilim dalında öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı.  1997 yılında İstanbul Barosu’na kabul edildi.

1996-1997 yılları arasında Exeter Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Topluluğu Hukuku dalında yüksek lisans yaptı.

1998 yılında kariyerine özel sektörde devam etme kararı alarak İstanbul merkezli tanınmış hukuk bürolarında sırasıyla avukat, kıdemli avukat ve yönetici ortak olarak çalıştı. Bu süreçte şirketleri, yatırım fonlarını, girişim sermayelerini, ulusal ve uluslararası finansal kuruluşları, yatırım bankalarını ve kamu kurum ve kuruluşlarını temsil etmiş olup birçok ulusal ve uluslararası birleşme ve devralma işlemi, özelleştirme, ortak girişim, proje finansmanı, şirketler ve sözleşmeler hukuku, bankacılık ve sermaye piyasaları düzenleyici işlemlerinde yer aldı. 2018 yılından bu yana serbest danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Uluslararası Barolar Birliği ve the American Turkish Society üyesi, Eskişehir Organ Nakli Vakfı ve Biriz Dayanışma Derneği Kurucu Yönetim Kurulu üyesidir.

YEDEK YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ
Melisa Tokgöz MUTLU
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
Nurdan UZEL
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
Cemile Banu HIZLI
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
Esra ARAS
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
Elçin SEROZAN
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
Elvan Tuğsuz GÜVEN
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
Burcu Oytaç AY
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyesi
ASİL DENETİM KURULU ÜYELERİMİZ
Damla Nur Şener AKKAYNAK
Biriz Dayanışma Derneği Asil Denetim Kurulu Üyesi
Merve UYSAL
Biriz Dayanışma Derneği Asil Denetim Kurulu Üyesi
Aslı ALEMDAROĞLU
Biriz Dayanışma Derneği Asil Denetim Kurulu Üyesi
YEDEK DENETİM KURULU ÜYELERİMİZ
Ayşe GÜVENİŞ
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Denetim Kurulu Üyesi
Gülden KINAYMAN
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Denetim Kurulu Üyesi
Didem Yasemin BAĞRIAÇIK
Biriz Dayanışma Derneği Yedek Denetim Kurulu Üyesi
Copyright © 2023. All rights reserved.