BİR AİLEM DAHA VAR PROJESİ

“BİR AİLEM DAHA VAR” PROJESİ

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan merkezlerinde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki ayrı deprem; 10 ilimiz dahil geniş bir coğrafyada büyük bir yıkıma yol açtı.  Biz, “Biriz Dayanışma Derneği” olarak, bu büyük felaketten etkilenen depremzedeler için “BİR AİLEM DAHA VAR” adlı bir dayanışma projesi başlattık.


Bu proje ile depremden zarar gören illerde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere en az bir yıl süre ile aylık 4000.- TL tutarında maddi bir destek sağlayacağız.


Yol Haritamız:
1. Bölgedeki kanaat önderleri ve alanda çalışan sivil toplum kuruluşları ve gönüllüler ile temasa geçilerek ihtiyaç sahiplerini belirleyeceğiz. Bu bilgiyi aktif çalışan yerel yönetim temsilcileri ve/veya sivil toplum kuruluşlarından teyid edeceğiz. 
2. Öksüz çocukları yanlarına alan aileler, dul kalmış kadınlar, engelliler, kronik hastalığı olanlar, yaşlı bakımı veren aileler ve kayıpları olan aileler önceliğimiz olacak . 
3. Bağışçı (destekçi) tarafında her ayın 1 ile 5’i tarihleri arasında minimum 4000.- TL tutarında maddi destek ilgili ailenin hesabına gönderilecek.
4. Yapılan bağış doğrudan ihtiyaç sahibi ailedeki kadının ya da annenin banka hesabına yatırılacaktır. 
5. İstenirse bir bağışçı birden fazla aileye destek sağlayabilecektir. 
6. Birden fazla bağışçı birleşerek bir aileyi desteklemek ve ödemeyi paylaşmak isterse, ödeme 4000.- TL olarak tek bir kişi üzerinden yapılacaktır.
7. Her ayın 6’sında Derneğimiz, ödemelerin ailelerin hesabına ulaşıp ulaşmadığını kontrol ederek gerekirse bağışçıya hatırlatacaktır. Projeden çekilmek isteyen destekçilerin olması durumunda, ilgili aile ile eşleşecek yeni bağışçılar bulunacaktır.
8. Tarafların açık muvaffakatı ve talebi olmaksızın, bağışcılar ve aileler arasında doğrudan iletişim kurulmayacaktır. 
 

Copyright © 2023. All rights reserved.